Startup Weekend ’11 – Ilk 3

by

1. Nereye Uçalım: Kullanıcılarına istediği bir tarih için; en uygun uçak bileti, konaklama ve organizasyon teklifleri sunan Nereye Uçalım, tamamen bağımsız teklifler yapıyor. “500 lirayla hangi ulkeye uçabiliriz, nerede tatil yapabiliriz?” sorularini yanitlayan Nereye Uçalım, kullanıcılarına güzel ve farklı tatil seçenekleri sunmayı hedefliyor.

2. Ben Sosyalim: Sosyal sorumluluk kapsamında değerlendirebilecek bu proje, sosyal sorumluluk faaliyetlerine katılmak isteyen gönüllüler için online bir başvuru merkezi niteliği taşıyor. Ben Sosyalim, STK’lar ve dernekler için gönüllü bulmayı kolaylaştırırken, bireyleri de daha sosyal ve katılımcı olmaya davet ediyor.

3. List My Wishes: Eğer arkadaşlarınızın size uygun hediyeler almasını istiyorsanız onları ListMyWish.es’a yönlendirebilirsiniz. Gerçek dünyada mobil cihazınızla ürün barkodu okutarak ya da webde gezinirken bookmarklet ile istediğiniz bir ürünü profilinize ekliyorsunuz. Bundan sonra tek yapmanız gereken size hediye almak isteyenleri profil sayfanıza yönlendirmek. Şimdilik para havuzu sistemi ile para transferi yapmayı düşünen ekip, kazancını – şimdilik – reklam, gelir ortaklığı ve sponsorluk üzerinden sağlamayı düşünüyor.